Imprezy małe i duże

Każdy człowiek, prowadzi swój własny, określony tryb życia. Jedni spędzają całe dnie w pracy, inni opiekują się dziećmi, czy uczęszczają do szkoły. Jedni są skryci i nieśmiali, a kolejni otwarci i gotowi podbić świat. Wszyscy ludzie są inni. Jednak, mimo tych wszystkich różnic, mimo wad i mimo zalet, jakie każdy posiada, czy istnieje osoba, która nigdy nie była na żadnej imprezie?!

Mówiąc "impreza", nie chodzi mi tylko o młodzieńcze balangi, zapijane hektolitrami alkoholu i kończące się głową na muszli klozetowej, bądź obok niej. Istnieje wiele rodzajów imprez, np.: imprezy charytatywne, imprezy służbowe, imprezy karnawałowe, imprezy rodzinne, czy po prostu słynne imprezy urodzinowe!

Będąc dziećmi, zapewne każdy z nas, nie mógł się doczekać dnia swoich urodzin. Na ten dzień, rodzice kupowali nam najpiękniejsze ubranka i sprawiali, że nasz wygląd dochodził wręcz do perfekcji. Niektórzy wynajmowali salę zabaw, inni salkę w McDonalds wraz z malowaniem twarzy i jedzeniem, które każdy uwielbia! Jeszcze inni organizowali imprezę w domu. Mama robiła domowy tort, wymyślała zabawy, tato otwierał Piccolo i wszyscy byli szczęśliwi.

Z wiekiem zaczynały się inne imprezy urodzinowe. Proszono rodziców, by na wieczór poszli do znajomych, albo żeby nawet na całą noc wyjechali z domu. Zapraszało się ludzi ze szkoły, czy ze studiów, zamawiano pizze, kupowano przekąski i robiono poncz! Tańce trwały do rana, a o świcie było wielkie sprzątanie domu przed powrotem rodziców. Te czasy każdy pamięta najlepiej!

Po założeniu rodziny, nie każdy ma czas na huczne przyjęcia, dlatego większość ludzi robi swoje imprezy zazwyczaj tylko w okrągłe lata, takie jak np.: trzydzieste, bądź czterdzieste urodziny. Na tym okresie życia, najczęściej obchodzi się je tylko z najbliższymi, z partnerem, dziećmi, rodzeństwem, czy też z rodzicami. Zaprasza się na obiad, czy kawę. Robi się ciasto, pije wino.

Na starość wygląda to dość podobnie, z tą różnicą, że przyjeżdża więcej rodziny. Niestety, zapewne nie ma już naszych rodziców, czy większości ciotek i wujków. Jednak odwiedzają nas nasze dzieci z wnukami, a nawet może i z prawnukami. Każdy chce spędzić jak najwięcej czasu z ukochaną osobą, której niedługo może zabraknąć.

Jednak ze wszystkich naszych urodzin, są jedne najważniejsze, które powinniśmy obchodzić hucznie i tak, aby nigdy w życiu o nich nie zapomnieć. Oczywiście, są to osiemnaste urodziny! Wtedy nasi rodzice mają za zadanie, zorganizować nam imprezę marzeń. Rzecz jasna, aby ją zorganizować, wcale nie trzeba być bogatym i nie trzeba wydawać na nią całych naszych oszczędności. Aby się dobrze bawić, nie trzeba wynajmować wcale sali bankietowej z czekoladową fontanną. Potrzebny jest tylko dobry pomysł i organizacja!

A więc, jak zorganizować oszczędną imprezę na osiemnaste urodziny? Nic prostszego! Jeśli nasze urodziny wypadają w miesiącu wiosennym lub letnim, to mamy dużo prościej, gdyż możemy zorganizować imprezę na swoim podwórku, bądź u kogoś z rodziny lub znajomych. Jeśli natomiast nie ma pogody na dłuższe przesiadywanie na świeżym powietrzu, to jesteśmy skazani na zrobienie jej w domu. Dobrze jest również dowiedzieć się, czy ktoś z naszego otoczenia, nie jest właścicielem jakiejś świetlicy, bądź sali, którą mógłby nam wynająć po dużo mniejszej cenie.

Jednak zostańmy przy letniej imprezie na naszej posiadłości. Myślę, że najlepszym sposobem byłoby zorganizowanie jej w formie grilla, bo kto nie lubi grillowanej karkówki? Należy zadbać o to, by dla naszych gości było wystarczająco miejsc przy stołach. Jeśli nie mamy odpowiedniej ilości stołów i krzeseł w domu, można pożyczyć je od przyjaciół lub rodziny. Trzeba również zapewnić parkiet do tańczenia i oczywiście muzykę! A więc, jeśli mamy w naszym domu taras z drzwiami na podwórze, to najlepszym sposobem będzie stworzenie miejsca do tańczenia w środku. Jeśli natomiast jest to niemożliwe, wystarczy tylko dogadać się z sąsiadami co do hałasu i stworzyć parkiet na podwórku, pod gołym niebem. Jeśli włożymy w to sto procent naszej kreatywności, to ta druga opcja może wyjść nam naprawdę zjawiskowo! Do muzyki, nie jest nam potrzebny żaden DJ z górnej półki. Wystarczy włączyć naszą ulubioną playlistę, podłączyć ją do głośników i gotowe! Największym wydatkiem będzie jednak kupno jedzenia, napoi i alkoholu. Jednak z tego względu, że będziemy kupować je osobiście, to też sami możemy zdecydować jaki budżet na to przeznaczymy i co znajdzie się na naszej liście zakupów. Należy również zadbać o odpowiedni wystrój, wymyślić w jakim stylu chcemy, aby była nasza impreza. Oczywiście, ozdoby możemy zrobić własnoręcznie. Wystarczy tylko włączyć naszą kreatywność i gotowe! Na koniec zostaje tylko zaprosić gości i oto mamy nasze wspaniałe i niedrogie urodziny.

W taki sposób można zorganizować również każdą inną imprezę. Nie muszą to być urodziny. Mogą być to chrzciny, rocznica, czy impreza firmowa. Każdy powód do świętowania jest dobry! Można to zrobić bardziej, lub mniej hucznie. Wszystko zależy od nas!